Newsme - Twoja dieta niskoinformacyjna

Kto stoi za newsme.pl?

Agata Kubasiewicz i Magda Garbacz-Kajda.

Pierwsza z nas jest z wykształcenia etyczką, a z zawodu tłumaczką, specjalistką ds. komunikacji i dziennikarką. Druga – radcą prawną i mediatorką. Obie zagregowałyśmy w newsme.pl swoje dotychczasowe umiejętności i kompetencje zawodowe, powołując do życia redakcję, która nie tylko dostarcza wyczekiwany przez Czytelniczki newspack, ale jest także w stałym, unikatowym kontakcie ze swoją społecznością.

Obie też jesteśmy wielkimi fankami i propagatorkami zdrowej diety niskoinformacyjnej, która w naszym przekonaniu jest jednym z najważniejszych elementów mental well-beingu. Przez 4 lata wydawałyśmy newspack newsme.pl dla tysięcy Polek za darmo, wierząc, że wiedza o otaczającej nas rzeczywistości stanowi podstawę świadomego życia. Po tym czasie inicjatywę społeczną przekształciłyśmy w start-up.

Dlaczego powstało newsme.pl?

Żebyś wiedziała. To tak w największym skrócie. A jeśli miałybyśmy to zdanie nieco rozwinąć, to musiałybyśmy powiedzieć, że zaczęło się od naszych koleżanek, które między innymi z uwagi na brak czasu, zupełnie odcięły się od informacji. A my chciałyśmy im po prostu trochę ułatwić życie, przygotowując dla nich prasówkę. Jednak wieść o newspacku szybko się rozeszła i okazało się, że czytają go tysiące Polek w kraju i za granicą. Często mówią, że on uzależnia. I że bez niego kawa nie smakuje już tak dobrze. ;)